:شماره تماس 
 :واتس اپ کلیک کنید

کتاب آموزشی سرعت ها و ارتعاشات بلبرینگ + دانلود PDF

           تاریخ انتشار : 1398/07/03             به اشتراک بگذارید     

 

بیرینگ های غلتشی دارای یک سرعت کارکرد حدی می باشند . معمولا دمای کارکرد روانکار یا جنس اجزای بیرینگ این حد را تعیین می کند . سرعتی که در حد دمای کارکرد می توان به آن دست یافت به گرمای اصطکاکی ایجاد شده در بیرینگ ( به علاوه  گرمای ناشی از منابع خارجی ) و مقدار گرمایی که از بیرینگ به خارج منتقل می شود ، بستگی دارد .

نوع و اندازه بیرینگ ، طرح داخلی ، بار ، روانکاری و شرایط خنک شدن به همراه طرح قفسه ، دقت و لقی داخلی نقش تعیین کننده در ظرفیت سرعت بیرینگ دارند . در جداول بیرینگ ها معمولا دو سرعت ذکر شده است : سرعت مرجع ( حرارتی ) و سرعت حدی ( سینماتیکی ) ، که مقادیر هر یک از این سرعت ها به معیارهای مربوطه بستگی دارد .

 

کتاب اموزشی سرعت ها و ارتعاشات در بلبرینگ + دانلود PDF

 

سرفصل هایی که با ان اشنا میشوید :

  • اشنایی با سرعت های مرجع در بلبرینگ
  • سرعت چرخش بلبرینگ هنگام روانکاری با روغن  
  • تاثیر بار وارد بر بلبرینگ بر سرعت بلبرینگ  
  • سرعت چرخش بلبرینگ هنگام روانکاری با گریس 
  • ارتعاشات تولید شده در بلبرینگ 

 

کتاب های دیگری که با فرمت PDF  میتوانید مطالعه کنید :

کتاب اموزشی روانکاری بلبرینگ

کتاب اموزشی نصب و بیرون اوردن بلبرینگ

کتاب اموزشی بلبرینگ های ضد زنگ


 

موضوعات مرتبط :

مهم ترین مطالب

قفسه بلبرینگ

قفسه یا نگهدارنده ساچمه ها در بلبرینگ انواع مختلفی دارد . بر اساس نوع کاربرد از انواع بلبرینگ قفسه برنجی یا بلبرینگ قفسه فیبری استفاده میگردد. جالب است بدانید نوع قفسه بلبرینگ اثر مستقیم بر میزان عمر بلبرینگ میتواند داشته باشد. این مقاله به معرفی جنس انواع قفسه هایی که درتولید انواع بلبرینگ استفاده میشود میپردازد.

تاریخ انتشار : 1399/09/25

جنس بلبرینگ

بلبرینگ ها از چه موادی ساخته میشوند؟ بلبرینگ اجزای متفاوتی دارد، اجزای غلتنده یا همان ساچمه ها ،شبکه نگهدارنده ساچمه های بلبرینگ که در اینجا قفسه بلبرینگ نام دارد در برسی و شناخت انواع رایج بلبرینگ باید به متریال تشکیل دهنده این اجزا دقت کرد. همچنین رینگ خارجی و داخلی بلبرینگ که در برگیرنده این اجزاست خود از مواد و الیاژ های مختلفی ساخته میشود.

تاریخ انتشار : 1399/01/05

تلرانس بلبرینگ

این مقاله اطلاعاتی کلی در مورد بلبرینگ را به زبان ساده برای شما بازگو می‌کند اطلاعاتی از قبیل لقی و تلورانس بلبرینگ‌ها جنس بلبرینگ‌ها و قفسه‌های نگهدارندِ ساچمه‌ها ، همچنین توضیح کاملی در خصوص شماره‌هایی که بر روی بلبرینگ وجود دارد به شما ارائه می‌دهد

تاریخ انتشار : 1398/12/21